הר הכסף

הר הכסף

כל ילד חולם על הר ענק שמלא במטבעות ובשטרות ובעצם גם אף מבוגר לא יתנגד לאחד כזה, שיפתור לו את בעיותיו ויאפשר לו לקנות גריל גז או כל דבר אחר. נשמע לכם פנטזיה בלתי מציאותית? תופתעו לגלות שקיים הר כזה. כן,  מה שאתם קוראים! אולי הוא לא מוחשי ולא מנצנץ כמו בדמיונות, אבל יש סיכוי שחלק מהכסף המופקד בהר הכסף שייך לכם ואתם אפילו לא יודעים זאת.

מי לא צריך כסף? המציאות הכלכלית בישראל כיום אינה פשוטה כלל. הישראלי הממוצע נלחם יום יום כדי לקנות דירה או לסיים עם המשכנתא, להתפרנס בכבוד ולקנות לעצמו ולילדיו את כל מה שהם צריכים. לכולנו ברור שהחיים הם עסק יקר, וכל אחד מאתנו היה שמח לגלות פתאום שיש לו כסף הנמצא בחשבון בנק שהוא כלל לא ידע על קיומו.

מהם חשבונות אבודים?

פעמים רבות קורה שאדם פותח חשבון בנק ומפקיד בו סכום מסוים של כסף, ולאחר זמן מסוים האדם נפטר או לחילופין שוכח מאותו חשבון. הכסף נשאר בבנק מסיבות שונות-או כי קרובי המשפחה של האדם שנפטר לא יודעים על קיומו של החשבון הזה, או כי האדם אינו זוכר אותו ועוד סיבות מעין אלה.

עקב כך נוצר מצב בו נמצאים בבנקים בישראל סכומי כסף עצומים שאף אחד לא דורש, ואנשים רבים, שאולי צריכים את הכסף הזה, לא נהנים ממנו. כיום קיימים בבנקים של ישראל כחצי מיליון חשבונות כאלו, המוגדרים כ"חשבונות ללא תנועה"-זאת אומרת שבמשך זמן ארוך לא בוצעה בהם פעולה כלשהי והבנק לא הצליח לאתר את הבעלים שלהם. על פי ההערכות, הסכום הכולל של כל החשבונות הללו הוא בסביבות חמישה עשר מיליון שקלים.

לכן, אגף שוק ההון של משרד האוצר פתח את אתר הר הכסף כדי שכל אזרחי ישראל יוכלו לאתר את כספם האבוד.

הר הכסף-מה זה בכלל?

כמובן שלא מדובר בהר ממש, אלא בקמפיין אותו השיק משרד האוצר בשנת 2013. כחלק מקמפיין זה נפתח אתר אינטרנט שנקרא "הר הכסף" ובו מרוכזים הפרטים של כל חשבונות הבנק האבודים בישראל.

באמצעות האתר, כל אחד יכול להיכנס, להזין את פרטיו האישיים-מספר תעודת זהות וכדו', ולקבל את התוצאות שיגידו האם יש לו כסף אבוד, אותו הוא יוכל לקבל ואת שם הבנק בו הכסף נמצא. זהו המידע היחיד שיינתן לאחר החיפוש הראשוני באתר, סכום הכסף המדויק והפרטים הנוספים לא יתקבלו ואותם יצטרך המחפש לברר עם הבנק בו הכסף שוכן.האתר נוח לתפעול וברור כיצד יש להתנהל בו. החיפוש הזה אינו כרוך בתשלום ולוקח רק מספר דקות. ניתן לבצע אותו דרך המחשב או הסמארטפון, לפי מה שנוח לכם.

אין לכם מה להפסיד. מצאו כמה דקות פנויות וכנסו לאתר "הר הכסף". מי יודע? אולי תתעשרו בתוך רגע…

בנוסף, המדינה עומדת לצאת עם פרויקט נוסף בשם הר הביטוח

הר הכסף - קופסא מלאה בכסף
רוצים לדבר איתנו?
השאירו פרטים ונחזור אליכם
רוצים לדבר איתנו?
השאירו פרטים ונחזור אליכם
דילוג לתוכן