מות יולדת ותינוקה – האם אני זכאית לתבוע?

הסיכונים הרבים והמצב הרפואי הרגיש של היולדת והעובר עלולים לעיתים להסתבך ולהוביל למצבים טרגיים של מות היולדת ותינוקה. כאשר מקרים אלו נובעים מרשלנות רפואית של הרופאים או מי מאנשי הצוות הרפואי, הרי שלרוב קיימת זכות התביעה וקבלת פיצויים בהתאם.

 

סיבוכים אפשריים בעת הלידה

לצד היותו אירוע ייחודי ומרגש, תהליך הלידה הוא תהליך הכרוך בסיכונים רבים ובאפשרויות סיבוכים רפואיים, העלולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים ובחלק מהמקרים אף למוות של היולדת והתינוק עצמו. בגלל מורכבות התהליך והסיכונים הרפואיים הרבים הנלווים ללידה, הרי שהיולדת זוכה לליווי ומעקב רפואי צמוד, המתחיל עוד בשלב ההריון ועד לרגע הלידה עצמה.

סיבוכים רפואיים בלידה ובהריון בכלל אינם תופעה נדירה ועל פי נתונים סטטיסטיים הם מתקיימים בכ–12% ממקרי הלידה. בין המקרים הנפוצים של סיבוכים אלו נכללים לחץ דם גבוה, סוכרת הריון, רעלת הריון, זיהום, מצבים רפואיים שקדמו להריון והחמירו במהלך הלידה ועוד.

 

רשלנות רפואית בתהליך הלידה

כאמור, הרגישות והמורכבות הרבה של תהליך הלידה מחייבת ליווי ומעקב רפואי צמוד, הן במהלך ההריון והן במהלך הלידה עצמה. גילוי מלוא המידע הרפואי, דרכי הטיפול המומלצות ותחליפיהן, כמו גם הטיפול עצמה והבקרה במהלכו ולאחריו, מחייבת מקצועיות רבה ומהירות תגובה מקסימלית מצד הגורמים הרפואיים המעורבים, על מנת למנוע סיבוכים אפשריים ונזקים בלתי הפיכים ליולדת ולתינוקה, העלולים בחלק מהמקרים להסתיים אף במותם.

לפיכך, כל סטייה מנורמות הטיפול המקובלות, החל משלב הייעוץ ועד לתהליכים הרפואיים עצמם, עלולים להיחשב כמקרי רשלנות רפואית, בגינם ניתן לתבוע את האחראיים עם עו"ד רשלנות רפואית דוד פייל ולקבל כספי פיצויים, היכולים להגיע למאות אלפי שקלים ואף יותר.

 

מות יולדת ותינוקה

אחד המקרים המצערים ביותר של רשלנות רפואית הוא מקרה בו היולדת ותינוקה נפטרו ורגע הלידה הופך מרגע של שמחה וציפייה לרגע טרגי של ממש, המתעצם ביתר שאת בשל הידיעה כי ניתן היה למנוע את המקרה במידה ואנשי הצוות הרפואי היו מגלים ערנות ומבצעים את הטיפול הנדרש כראוי ובזמן.

אמנם את הנעשה לא ניתן להשיב וייקח המון זמן אם בכלל שעד שהחלל שנפער יתאחה, אך חשוב לדעת כי ניתן למצות את הדין עם האחראים על מקרה הרשלנות שהוביל למותם של היולדת ותינוקה ובכך להשיג מעט נחמה הנובעת מעשיית הצדק וגם כספי פיצויים שיכולים להקל במעט על ההתמודדות עם האובדן.

 

תביעת רשלנות רפואית בגין מות היולדת ותינוקה

את תביעת הרשלנות הרפואית מומלץ להגיש באמצעות עורך דין מקצועי המתמחה בתחומי הרשלנות הרפואית בכלל ובהריון ולידה בפרט, בכדי שיבחן את פרטי המקרה ויקבע על סמך הראיות, ניסיונו ומקרי עבר, האם אכן קיימת עילה לתביעה. הפיצויים הנדרשים בכתב התביעה הם נגזרת של הכאב, סבל, קיצור תוחלת החיים, הוצאות קבורה ועוד, סכומים היכולים להגיע גם ליותר ממיליון שקלים.

אישה הרה

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ספריה
כללי
3 ספרים שאתם חייבים לקרוא

אחת לכמה דורות מתרחשת בעולם מהפכה שמשנה את סדרי העולם. בימינו אנו עדים למהפכה מתמשכת שמשנה את האנושות ללא היכר – המפכה הדיגיטלית. לצד היתרונות המובהקים שמהפכה זו הביאה, כמו

אביזרי גריל ראשית
כללי
אביזרים שכדאי לקנות לגריל הגז שלכם

בשגרת חיינו אנחנו רצים ממקום למקום ולא באמת מוצאים זמן לנוח ולהיפגש עם חברים וקרובי משפחה, אך יש ימים, רגעים או שעות שאנחנו יוזמים לעצמנו מנוחה, עוצרים ונהנים עם חברים,

דריכה על שלולית
כללי
האם אפשר לטפל ברטיבות וכיצד

אחת הבעיות החוזרות ונשנות בבתים ובמבנים שונים, היא בעיית הרטיבות הנוצרת עם הזמן באזורים שונים במבנה. ככל שהמבנה או ישן יותר, כך הסיכויים לכך שתהיה בו רטיבות במקומות שונים הוא

רוצים לדבר איתנו?
השאירו פרטים ונחזור אליכם
רוצים לדבר איתנו?
השאירו פרטים ונחזור אליכם
דילוג לתוכן